Turanabol jak działa? Efekty, skutki uboczne i zalecane dawkowanie

Wielu uważa, że jest to świetny steryd do stosowania na początku długiego cyklu cięcia, a następnie nieco szczuplejszy, aby przejść na silniejsze środki utwardzające. Optymalny czas trwania cyklu dla początkujących https://www.aventure-games.com/wyniki-aplikacji-potwierdzaj-skuteczno-witamin/ powinien trwać sześc tygodni (42 dni). Optymalne dawkowanie wynosi 40 mg dziennie lub 4 pigułki po 10 mg. Dawkowanie turinabolu może się różnić w zależności od celów, jakie chcesz osiągnąć.

Turanabol – kiedy zaczyna działać i jak długo należy go brać?

  • W dniu, następnym od zakończenia przyjmowania turinabolu należy rozpocząć terapię pocyklową.
  • Jako antagonista receptorów androgenowych wykazuje on bardzo silne działanie anaboliczne, czyli wspomaga budowę mięśni.
  • Wszystko zależy od dawki jaka jest przyjmowana, jeśli jest niezgodna z dawkowaniem szansa na wystąpienie skutków ubocznych zwiększa się.
  • Pomimo tego, warto wiedzieć, że nadal niesie on za sobą pewne zagrożenia, a poprawa wyników sportowych będzie do zauważenia.
  • Solo oznacza, że turinabol będzie jedynym preparatem w Twoim cyklu, i razem z nim nie będziesz przyjmował żadnych innych sterydów.
  • A po 2 latach Oral – turinabol( VEB Jenafarm) był powszechnie wykorzystywany wśród niemieckich atletów większości dyscyplin.

Tak samo przedstawia się kwestia ludzi narażonych na ryzyko sercowo-naczyniowe (przebudowę serca związaną np. z nadciśnieniem), ryzyko zakrzepowo-zatorowe itd. Zanim rozpoczniesz stosowanie farmakologii, musisz zgromadzić środki do stosowania w trakcie oraz po zakończeniu cyklu (PCT). W celu utrzymania efektów „cyklu” należy dostarczać kreatynę, białko (w tym serwatkowe) oraz przeprowadzić prawidłową terapię po cyklu. Jeśli będą pytania do tej ostatniej kwestii, to zagadnienie przedstawię w kolejnym artykule. Turanabol, podobnie jak inne sterydy anaboliczne jest substancją, która cieszy się sporym zainteresowaniem na forach dla kulturystów oraz innych osób zajmujących się uprawianiem sportów siłowych. Nic więc dziwnego, że w miejscach tych pojawia się wiele opinii na temat tego specyfiku.

Co to jest Turanabol i jakie efekty daje?

Jest to szczególnie ważne dla sportów, w których limit wagi jest stosowany, takich jak boks, MMA czy podnoszenie ciężarów. Turinabol jest syntetycznym steroidem anabolicznym, podobnym do testosteronu. Działa poprzez zwiększenie syntezy białka w organizmie, co przyspiesza procesy regeneracji i wzrostu mięśni. Dodatkowo, turinabol zwiększa retencję azotu w mięśniach, co pomaga wzmocnić tkankę mięśniową.

Stosowano go u pacjentów szpitali, którzy cały swój czas musieli spędzać w łóżku. Zastosowanie stricte medyczne szybko przerodziło się jednak w narzędzie, dzięki któremu sportowcy mogą uzyskać przewagę w zawodach. Standardowe męskie doustne dawki Turinabolu będą zwykle w zakresie mg na dobę.

Dzisiaj wybierany jest on głównie przez kulturystów, których celem jest uzyskanie optymalnie prezentującej się sylwetki. Wygodna forma tabletek powoduje, że jego stosowanie jest jeszcze łatwiejsze niż iniekcji. Doustny Turinabol może mieć znaczący wpływ na poziom cholesterolu w zwiększaniu poziomu LDL (zły cholesterol) i tłumieniu / obniżaniu poziomu HDL (dobry cholesterol). Ten negatywny wpływ na cholesterol będzie miał większe prawdopodobieństwo niż w przypadku jakiegokolwiek sterydu do wstrzykiwań, którego możesz użyć.

Inną zaletą jest to, że Turinabol w tabletkach jest łatwy do stosowania. Nie wymaga iniekcji ani skomplikowanych procedur, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób, które wolą doustną formę sterydów. Dodatkowo, jest to steryd, który ma mniejsze ryzyko skutków ubocznych w porównaniu z innymi popularnymi sterydami anabolicznymi. Oczywiście, jak każdy środek tego typu, może powodować pewne skutki uboczne, ale są one zazwyczaj łagodniejsze niż w przypadku innych sterydów. SAA nie są „cudowną drogą na skróty”, nadal należy ciężko trenować, odpowiednio się odżywiać i zapewnić regenerację. Przy stosowaniu farmakologii wspomagającej hipertrofię możliwe są różnorakie negatywne skutki uboczne, osoby podatne na nadciśnienie w ogóle nie powinny sięgać po SAA.